Naujienos

LIETUVOS MOKYKLŲ ŽAIDYNĖS

2017-02-09

2017 m. nuo vasario 3 d. popietės, Druskininkų gatvėse buvo galima pastebėti suintensyvėjusį geltonųjų autobusiukų judėjimą. Į Lietuvos mokyklų žaidynių finalus sugūžėjo mokiniai iš visos Lietuvos. Jaunieji krepšininkai, futbolininkai, slidininkai, šachmatininkai ir kvadrato žaidėjai demonstravo didžiulį norą tapti žaidynių čempionais, varžybose netrūko karštų emocijų, kartais ir ašarų.

Krepšinio 3x3 finalinėse varžybose dalyvavo 12 merginų ir 12 vaikinų komandų. Merginų tarpe pirmąją vietą iškovojo Kauno r. Babtų gimnazijos krepšininkės, antroji vieta atiteko Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijos sportininkėms, trečioji vieta – Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokinėms.

Vaikinų tarpe pirmąją vietą iškovojo Plungės r. Platelių gimnazijos krepšininkai, antroji vieta atiteko Rokiškio r. Juodupės gimnazijos sportininkams, trečioji vieta – Kretingos r. Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcinio centro mokiniams.

Kvadrato (gim. 2006 m. ir jaunesnių) varžybose nugalėjo Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos komanda, antrąją vietą iškovojo Rokiškio Senamiesčio progimnazijos, trečiąją – Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniai.

Merginų futbolo 5x5 varžybose pirmąją vietą iškovojo Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunosios futbolininkės. Antrąją vietą užėmė Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda, o trečiąją vietą – Jonavos „Neries“ pagrindinė mokykla.

Futbolo 5x5 berniukų tarpe nugalėjo Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos mokiniai. Beje, praėjusiais metais, šios mokyklos futbolininkai iškovojo antrąją vietą. Šiais metais, antri liko Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, treti – Kėdainių „Ryto“ progimnazijos futbolininkai.

2016-2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidinių šachmatų (amžius neribojamas) ir 2016-2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių šachmatų (gim. 2006 m. ir jaunesnių) finalinėse varžybose iš viso varžėsi 42 mokyklų komandos.

Šį kartą šachmatų varžybose  sėkmė lydėjo Šiaulių J.Janonnio gimnazijos komandą (vadovė I. Vidžiūnienė).  Antrą vietą užėmė Kauno Jėzuitų gimnazija (vadovas R. Pavydis), trečioje vietoje liko Vilniaus Žirmūnų gimnazija (vadovas A. Giedraitis). Šiose varžybose varžėsi 22 mokyklų komandos.

Gimusių 2006 m. ir jaunesnių šachmatų varžybose, pirmąją vietą užėmė Šiaulių Juventos progimnazijos komanda (vadovas S. Petuchovskis), antra vieta atiteko Kauno “Rūtelės” mokyklos-darželio komandai (vadovas R. Bilinskas), trečioje vietoje liko Kėdainių “Ryto” progimnazija (vadovas L. Šolys). Šiose varžybose dalyvavo 20 komandų.

Slidinėjimo (lyguminėse) varžybose vaikinų grupėjė  pirmąją vietą užėmė Vilniaus raj. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos komanda, antrą vietą iškovojo Ignalinos gimnazija, trečioji vieta atiteko Alytaus Jotvingių gimnazijos komandai. Merginų grupėje prizininkėmis tapo Vilniaus raj. Mostiškių mokyklos merginos, antroje vietoje Ignalinos gimnazijos komanda ir trečioje vietoje liko  Vilniaus Ateities mokykla.

Kalnų slidinėjimo slidėmis rungtyje vaikinų grupėje nugalėtojais ir prizininkais tapo:

• 1 vieta – Druskininkų Atgimimo mokykla;
  • 2 vieta – Vilniaus licėjus;
  • 3 vieta – Anykščių A. Vienuolio progimnazija.

Kalnų slidinėjimo slidėmis rungtyje merginų grupėje nugalėtojais ir prizininkais tapo:

• 2 vieta – Anykščių A. Baranausko pagrindinė mokykla;
  • 3 vieta – Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla.

Kalnų slidinėjimo snieglente rungtyje vaikinų tarpe aukščiausias vietas užėmė:

• 1 vieta – Kauno Aušros gimnazija;
  • 2 vieta – Kauno Rokų gimnazija;
  • 3 vieta – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

Merginų tarpe geriausiai pasirodė šios kalnų slidinėjimo snieglente komandos:

• 1 vieta – Panevėžio 5-oji gimnazija;
  • 2 vieta – Kauno J. Jablonskio gimnazija;
  • 3 vieta – Druskininkų Atgimimo mokykla.

Šios slidinėjimo varžybos nustebino dalyvių gausa. Iš viso slidinėjimo rungtyse dalyvavo 300 moksleivių.