Naujienos

Baisogalos mokykloje - darželyje mokosi stipriausi “Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ sportininkai.

2020-05-19

Drąsūs, stiprūs, vikrūs apibūdinimas puikiausiai tinka Baisogalos mokyklos darželio  komandai.  Negali nesižavėti vaikais, kurie dirba kaip laikrodukai ir kiekvieną estafetę atlieka nepriekaištingai, o jeigu kuris komandos narys suklysta, vaikai jį padrąsina ir palaiko. Jie yra idealios komandos pavyzdys, kur mokytojai ir mokiniai bendradarbiauja vieni su kitais ir tokiu būdu eilę metų pelnytai tampa Lietuvos "drąsiausia, stipriausia ir vikriausia" komanda. 


Kas lemia šios komandos sėkmę su mumis pasidalino Baisogalos mokyklos-darželio laikinai einanti direktorės pareigas  pavaduotoja ugdymui Gražina Areliūnienė.


"Baisogalos mokykloje-darželyje jau nuo pirmos klasės mokiniai ruošiami kvadrato ir estafečių varžyboms. Neskaičiuodamos darbo valandų su komanda dirba pradinių klasių mokytojos Nilutė Jasaitienė ir Zita Bliznikienė,  turinčios tais mokslo metais 3 ar 4 klases. 


Kiekvienai klasei yra skiriama 1 savaitinė valanda sporto būrelio veiklai, tačiau praktikuojamos  ir rytinės treniruotės nuo 7.30, į kurias noriai renkasi ir mokiniai ir mokytojos.


Mokykloje tapo tradicija treniruoti ne vieną, o dvi komandas. Prieš varžybas patys vaikai išrenka stipriausius sportininkus ir nustatoma kuri komanda bus pagrindine. Visų mokinių tikslas į ją patekti. 

 

Mokinių motyvacija didelė ir jeigu mokslo srityje, namų darbų atlikime yra problemų, pasiūloma mokiniui daugiau laiko skirti mokslams. Yra atvejų kai vaikai visą vasarą treniruojasi, kad patekti į komandą.


Mokytojoms pagal galimybes yra skiriamos premijos. Po kiekvienų varžybų,  kitą dieną į salę renkamės sueigai sportininkams pagerbti. Dalyvauja visi mokiniai , atvyksta miestelio seniūnė Renata Masiulienė, anksčiau buvęs seniūnas Romas Kalvaitis,  Baisogalos bendruomenės pirmininkas A. Radžiūnas, seimo narys Aurimas Gaidžiūnas , kuris tikrai remia visapusiškai. Leidžia treniruotis mokiniams savo sporto komplekse „Auridana“. Sueigų metu mokiniams oficialiai įteikiami padėkos raštai, rėmėjų dovanos, jie yra pagerbiami, tai mato jaunesni mokiniai, kurių ateities tikslas - būti komandoje. Aurimo Gaidžiūno dėka ne vienus metus mokykla - darželis organizavo finalines varžybas.  Atvykę svečiai buvo sužavėti renginio organizavimu ir aplinka.


Ateityje  vienas iš prioritetinių  tikslų  - išlaikyti sportinės komandos lygį."

 Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga
Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras 
Žirmūnų g. 1B, LT-09101 Vilnius 
Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyrius
Filaretų g. 17, Vilnius