Naujienos

Lietuvos mokyklų žaidynės - didžiausias sportinis renginys Lietuvoje.

2023-11-22

2019 metais LR švietimo , mokslo ir sporto ministerijai paskelbus kvietimą teikti paraiškas sporto projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis(SRF). Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC)  pateikė paraišką sporto renginių organizavimui. Gavus SRF finansavimą, atsirado galimybė Lietuvos mokyklų žaidynes vykdyti dar masiškiau ir kokybiškiau.


Prasidėjusi COVID-19 pandemija, stipriai koregavo veiklų tvarkaraštį, projekto pradžia buvo atidėta dėl neformaliojo švietimo veiklų stabdymo ir apribojimų, o projekto pabaiga dėl tų pačių priežaščių, perkelta į 2023 metus.

Džiugu, kad sunkiu COVID-19 pandemijos laikotarpiu, sugebėjome įgyvendinti projektą, užtikrindami kaip įmanoma geresnes ir saugesnes sąlygas varžyboms, organizuodami 334 renginius, kuriuose dalyvavo pirmame, antrame etape apie 200 000, nuo trečio iki penkto etapo 17481 1-12 klasių mokiniai iš 650 bendrojo ugdymo mokyklų. Žaidynės vyko 19 sporto šakų. Mokiniai galėjo išbandyti savo sugebėjimus įvairiose sporto šakose.


Projektas, kuris dalinai finansuojamas SRF lėšomis, skatina mokinių fizinį aktyvumą, propaguoja pozityvių įpročių formavimą. Šiandieninėje kompiuterių ir mobiliųjų telefonų epochoje, labai svarbu, kad vaikai laisvalaikį leistų sportuodami. Sportuojant vaikai atitraukiami ir nuo neigiamo gatvės poveikio, žalingų pagundų. Žaidynių metu susiburia bendraminčiai iš įvairių šalies miestų ir miestelių mezgasi naujos pažintys, mokiniai ir mokytojai dalijasi savo patirtimis ir emocijomis, o laisvalaikis leidžiamas turiningai ir prasmingai.


 

 Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra 
Žirmūnų g. 1B, LT-09101 Vilnius 
Sveikos gyvensenos skyrius